Zaznacz stronę

Alior Bank konto firmowe to kolejny tekst z cyklu analiz kont firmowych. Po długiej przerwie wracamy do cyklu, w którym analizuję różnorodne konta firmowe, by na koniec zebrać wszystkie wiadomości w jeden tekst i przygotować dla Was rzetelne porównanie. 

Wybór odpowiedniego konta firmowego to nie tylko wygoda obsługi, ale to również oszczędności, szybkość tej obsługi, komfort i sprawność. Dobre konto firmowe powinno wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów. Czy tak jest w przypadku Alior Banku? Jakie korzyści daje oferowane przez nich konto firmowe? Tekst zaktualizowany 30.04.2024

iKonto Biznes od Alior Banku

Alior Bank przygotował dla przedsiębiorców propozycję, jaką jest konto firmowe bez wychodzenia z domu. W obecnej sytuacji to spory atut. Wszystko wskazuje na to, że restrykcje, dotyczące kontaktów międzyludzkich będą jeszcze surowsze, więc rozwiązanie proponowane przez Alior zdaje się przygotowane na miarę czasów. 

Forma założenia tego konta to niewątpliwie istotny atut. Warto jednak wiedzieć, że cechuje się ono również innymi zaletami. Chodzi tu między innymi o opłaty za prowadzenie konta i wykonywanie za jego pośrednictwem transakcji, jak również o premie, jakie można uzyskać po spełnieniu określonych warunków.

Najlepsze konto firmowe to takie, które nie zabiera Ci Twoich środków

Z powyższą prawdą zgodzi się chyba każdy przedsiębiorca. Dlatego, analizując ofertę Alior Bank konta firmowego, trzeba powiedzieć “sprawdzam!” i zweryfikować, czy zasługuje ono na miano jednego z najlepszych.

Jak zatem wygląda kwestia opłat?

Prowadzenie konta firmowego i korzystanie z karty płatniczej – 0zł. Początek jest dobry. Co będzie dalej? Przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS – 0 zł. To coś, co ceni wielu przedsiębiorców. Na razie wynik jest 2:0 dla iKonto Biznes w Alior Bank Księgowość online, za pomocą której rozliczysz finanse swojej firmy – 0 zł. Można by powiedzieć szach i mat. Firmowe konto bankowe od Alior Bank zgarnia całą pulę zalet. Czy na tym koniec? Okazuje się, że nie. Bo oto masz przed sobą konto z premią!

Konto z premią Alior Bank

Nie dość, że Alior nie pobiera pieniędzy za rachunki firmowe opłacane przez internet (ZUS i US), to jeszcze nalicza premię, gdy do ich pokrycia wykorzystasz właśnie iKonto. W efekcie, możesz otrzymać nawet 1500 zł premii od Alior Bank za wykonywanie swoich normalnych, codziennych transakcji i zwyczajne korzystnie z konta. 

Do premii nie trzeba bowiem wielu ponadnormatywnych aktywności. Wystarczy regularnie korzystać z konta i ewentualnie pilnować wskazanych w regulaminie premii wartości, by zyskać maksymalną kwotę. Pomyśl, że jest to równowartość jednej pełnej składki do ZUSTo jak zyskać premię od Alior Bank? Pamiętaj o kilku aktywnościach:

 • składka do ZUS (min 250 zł) to premia w wysokości 20zł za pierwszy w miesiącu przelew;
 • transakcje walutowe to 25 zł premii;
 • przelew SEPA (min. 100 Euro) to premia w wysokości 10zł;
 • płacisz kartą? 2000 zł to kwota, która uprawni Cię by otrzymać 25 zł premii;
 • chcesz skorzystać z oferty terminali? Zrób to za pośrednictwem Alior Bank a dodatkowo otrzymasz 10 zł. Pamiętaj, by wpływy osiągnęły min. próg 5000 zł;
 • Przelew zagraniczny daje Ci 15 zł premii
 • utrzymujesz średniomiesięczne saldo na koncie? Twoja premia za takie działanie to 20zł.

Zobacz, jak nie wiele potrzebujesz, by Alior Bank zapłacił Ci za Twoją aktywność. 

Miesięcznie możesz osiągnąć nawet w sumie 155 zł premii. Bank wypłaci Ci miesięcznie 125 zł, ale będzie to robił przez maksymalnie 12 miesięcy, więc założoną pierwotnie kwotę, z pewnością uzyskasz. Warto? Oczywiście! 

Do tego Alior Bank oferuje nawet do 1000 zł zwrotu za paliwo. Wygląda na to, że to same korzyści. 

Konto dla małych firm powinno być z premią, właśnie dlatego, że to te drobne kwoty pomagają budować poduszkę finansową i tworzyć odpowiednie zabezpieczenie dla przyszłości przedsiębiorstwa. 

Na tym jednak nie kończy się oferta firmowa przygotowana przez Alior Bank dla jego klientów. Możesz też zdecydować się na Rachunek firmowy 4×4.

Rachunek firmowy 4×4

Sama struktura i funkcjonowanie konta 4×4 są bardzo podobne do iKonto biznes. Na klientów alior banku czeka więc:

 • bezpłatne prowadzenie konta firmowego;
 • bezpłatne przelewy do urzędu skarbowego i do ZUS;
 • darmowe korzystanie z kart debetowych dla aktywnych klientów;
 • darmowa księgowość na zafirmowani.pl
 • nawet do 1500 zł premii za aktywne korzystanie z konta. 

Za co można uzyskać premię 1500 zł dla firm, dla posiadaczy rachunku? Zasady są bardzo podobne, jak w przypadku poprzedniego konta. 

 • 20 zł premii możesz otrzymać za przelewy do ZUS lub US;
 • 10 zł za przelew SEPA;
 • 25 zł za transakcje kartą z plusem;
 • 10 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych;
 • 25 zł za transakcje walutowe;
 • 15 zł za przelew zagraniczny;
 • 20 zł za średniomiesięczne saldo na rachunku.

Jak widać nie są to wymagania trudne do spełnienia. Premia, podobnie jak w przypadku ikonto biznes, naliczana jest w maksymalnej kwocie 125 zł przez 12 miesięcy. To zaś prowadzi do tego, że maksymalna wysokość premii wynosi 1500 zł dla firm. 

Rachunek firmowy w Alior Banku

Decydując się na wybór rachunku ikonto biznes lub rachunku 4×4 możesz nie tylko zyskać dobre i łatwe w obsłudze konto firmowe, ale również możesz zyskać premie, co sprawi, że niektóre Twoje wydatki firmowe będą zneutralizowane. Fakt, że 125 zł miesięcznie to nie są jakieś kosmiczne pieniądze. 

Jeżeli jednak masz do wyboru rachunek z premią lub bez, to zdecydowanie lepiej jest wybrać ten z premią. Na posiadaczy rachunku ikonto biznes lub rachunku 4×4 edycja 3 dodatkowo czeka 1000 zł zwrotu za zakupy na stacjach paliw. To również całkiem atrakcyjna korzyść. 

Do tego dostajesz kartę debetową mastercard z plusem, którą możesz opłacać swoje transakcje w sklepach stacjonarnych internetowych. 

Do tego, klienci otrzymują usługę, jaką jest prowadzenie rachunku pomocniczego, za którego pośrednictwem można również otwierać lokaty. 

Jak założyć ikonto biznes lub rachunek 4×4?

Konto firmowe możesz założyć we wszystkich oddziałach alior banku. Pamiętaj jednak, że musisz prowadzić zarejestrowaną jednoosobową działalność gospodarczą. Przed podpisaniem umowy sprawdź warunki przystąpienia do promocji plusy karty z plusem i premii 1500 zł dla firm. Sprawdź również wysokość opłat miesięcznych za korzystanie z konta po zakończeniu promocji. Wszystkie informacje powinna zawierać tabela opłat i prowizji bankowych.

Sprawdź też warunki bezgotówkowych transakcji zagranicznych, bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. Może się jednak okazać tak, że to właśnie Ciebie będzie dotyczył całkowity brak opłat miesięcznych nie tylko w okresie promocyjnym.

Dla klientów biznesowych takie konto naprawdę może być bardzo korzystne. 

Rachunki firmowe powinny udostępniać opłaty przez internet, a Alior Bank jeszcze dodatkowo za nie wynagradza. Sprawdź sam, jak w Twoim biznesie sprawdzi się Alior Bank konto firmowe i daj znać, jak oceniasz tę współpracę. A może już masz tam konto? Podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi i ułatw podjęcie decyzji i dokonanie wyboru.

admin