Zaznacz stronę

Alior Bank konto firmowe to kolejny tekst z cyklu analiz kont firmowych. Po długiej przerwie wracamy do cyklu, w którym analizuję różnorodne konta firmowe, by na koniec zebrać wszystkie wiadomości w jeden tekst i przygotować dla Was rzetelne porównanie. Wybór odpowiedniego konta firmowego to nie tylko wygoda obsługi, ale to również oszczędności, szybkość tej obsługi, komfort i sprawność. Dobre konto firmowe powinno wychodzić na przeciw oczekiwaniom klientów. Czy tak jest w przypadku Alior Banku? Jakie korzyści daje oferowane przez nich konto firmowe?

iKonto Biznes od Alior Banku

Alior Bank przygotował dla przedsiębiorców propozycję, jaką jest konto firmowe bez wychodzenia z domu. W obecnej sytuacji to spory atut. Wszystko wskazuje na to, że restrykcje, dotyczące kontaktów międzyludzkich będą jeszcze surowsze, więc rozwiązanie proponowane przez Alior zdaje się przygotowane na miarę czasów. Forma założenia tego konta to niewątpliwie istotny atut. Warto jednak wiedzieć, że cechuje się ono również innymi zaletami. Chodzi tu między innymi o opłaty za prowadzenie konta i wykonywanie za jego pośrednictwem transakcji, jak również o premie, jakie można uzyskać po spełnieniu określonych warunków.

Najlepsze konto firmowe to takie, które nie zabiera Ci Twoich środków

Z powyższą prawdą zgodzi się chyba każdy przedsiębiorca. Dlatego, analizując ofertę Alior Bank konta firmowego, trzeba powiedzieć “sprawdzam!” i zweryfikować, czy zasługuje ono na miano jednego z najlepszych.

Jak zatem wygląda kwestia opłat?

Prowadzenie konta firmowego i korzystanie z karty płatniczej – 0zł. Początek jest dobry. Co będzie dalej? Przelewy do Urzędu Skarbowego i ZUS – 0 zł. To coś, co ceni wielu przedsiębiorców. Na razie wynik jest 2:0 dla iKonto Biznes w Alior Bank Księgowość online, za pomocą której rozliczysz finanse swojej firmy – 0 zł. Można by powiedzieć szach i mat. Firmowe konto bankowe od Alior Bank zgarnia całą pulę zalet. Czy na tym koniec? Okazuje się, że nie. Bo oto masz przed sobą konto z premią!

Konto z premią Alior Bank

Nie dość, że Alior nie pobiera pieniędzy za rachunki firmowe opłacane przez internet (ZUS i US), to jeszcze nalicza premię, gdy do ich pokrycia wykorzystasz właśnie iKonto. W efekcie, możesz otrzymać nawet 1500 zł premii od Alior Bank za wykonywanie swoich normalnych, codziennych transakcji i zwyczajne korzystnie z konta. Do premii nie trzeba bowiem wielu ponadnormatywnych aktywności. Wystarczy regularnie korzystać z konta i ewentualnie pilnować wskazanych w regulaminie premii wartości, by zyskać maksymalną kwotę. Pomyśl, że jest to równowartość jednej pełnej składki do ZUS! To jak zyskać premię od Alior Bank? Pamiętaj o kilku aktywnościach:

  • składka do ZUS (min 250 zł) to premia w wysokości 25zł;
  • podatek do urzędu skarbowego (min 500 zł), to premia w wysokości 25zł;
  • przelew SEPA (min. 100 Euro) to premia w wysokości 10zł;
  • przelew natychmiastowy na min. 500 złotych da Ci 10 zł premii;
  • płacisz kartą? min 500 zł wystarczy by otrzymać 10 zł premii;
  • chcesz skorzystać z oferty terminali? Zrób to za pośrednictwem Alior Bank a dodatkowo otrzymasz 10 zł. Pamiętaj, by wpływy osiągnęły min. próg 5000 zł;
  • wykonujesz przelewy PCKF (na min. 100zł)? Otrzymasz 10 zł premii;
  • utrzymujesz średniomiesięczne saldo na koncie? Twoja premia za takie działanie to aż 60zł.

Zobacz, jak nie wiele potrzebujesz, by Alior Bank zapłacił Ci za Twoją aktywność. Miesięcznie możesz osiągnąć nawet w sumie 155 zł premii. Bank wypłaci Ci miesięcznie 125 zł, ale będzie to robił przez maksymalnie 12 miesięcy, więc założoną pierwotnie kwotę, z pewnością uzyskasz. Warto? Oczywiście! Konto dla małych firm powinno być z premią, właśnie dlatego, że to te drobne kwoty pomagają budować poduszkę finansową i tworzyć odpowiednie zabezpieczenie dla przyszłości przedsiębiorstwa. Rachunki firmowe powinny udostępniać opłaty przez internet, a Alior Bank jeszcze dodatkowo za nie wynagradza. Sprawdź sam, jak w Twoim biznesie sprawdzi się Alior Bank konto firmowe i daj znać, jak oceniasz tę współpracę. A może już masz tam konto? Podziel się swoimi spostrzeżeniami z innymi i ułatw podjęcie decyzji i dokonanie wyboru.