Zaznacz stronę

Gdzie założyć konto firmowe – to pytanie towarzyszy wielu przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają swoją działalność gospodarczą. Konto firmowe powinno być korzystne, wygodne i tanie. Im mniej generuje opłat, tym lepiej. Im więcej udogodnień udostępnia, tym bardziej staje się opłacalne. Banki oferują różne atrakcyjne rozwiązania w zakresie kont firmowych. Zapoznawanie się z każdym z nich jest wymagające i pochłania sporo czasu. Właśnie dlatego przygot: owałam dla Was zestawienie kilku popularnych kont firmowych. Jak tylko pojawi się coś ciekawego, co sprawi, że ten wpis będzie warto rozbudować, to oczywiście dam Wam znać o aktualizacji.

Obowiązek posiadania konta firmowego

Co do zasady nie ma obowiązku posiadania konta firmowego, ale rachunek bankowy zarejestrowany na siebie musi pełnić taką funkcję. Innymi słowy: musisz mieć konto bankowe, które oficjalnie będzie służyło Twojej firmie. Może to być dotychczasowy rachunek osobisty, może to być odrębny rachunek osobisty. Może to również być konto firmowe.

Decyzja, jaki produkt wybierzesz, należy wyłącznie do Ciebie. Na temat konta firmowego utworzonego dla firmy napisałam już wcześniej artykuł. Warto się z nim zapoznać, żeby poznać zalety i korzyści z posiadania rachunku dla firmy.

Konto firmowe opłaty

Jednym z ważnych elementów konta firmowego są opłaty, jakimi jest ono obciążone. Niektóre banki nakładają opłaty, ale jednocześnie dają mnóstwo możliwości uzyskania zwolnienia z konieczności ich ponoszenia. Są banki, które nie naliczają opłat. A są też takie rachunki firmowe, które oferują dodatkowe premie za aktywne korzystanie.

Wybór właściwego rachunku firmowego powinien być podyktowany właśnie tymi elementami. Im mniej opłat bank nalicza (lub daje wiele możliwości zwolnienia), tym mniej kosztów dodatkowych ma przedsiębiorca. Przy kilku operacjach miesięcznie może to mieć małe znaczenie. Przy wielu transakcjach na duże kwoty – oszczędności mogą być bardzo odczuwalne.

W poniższym zestawieniu znajdują się więc nie tylko ogólne informacje o funkcjonowaniu prezentowanego rachunku, ale również o kosztach, jakie wiążą się z jego posiadaniem.

Ranking kont firmowych

Ranking kont firmowych to zestawienie, które pomaga w dokonaniu wyboru i podjęciu decyzji, które konto firmowe będzie dla Ciebie najlepsze.

Niektóre rankingi ustawione są z uwagi na koszty danego konta. W takim zestawieniu najwyżej będzie konto najtańsze. Są też rankingi, które prezentują promocje i oferty. W takim zestawieniu najwyżej znajduje się rachunek, który w danej chwili jest najbardziej atrakcyjny promocyjnie. Może też być zestawienie, które uwzględnia jakość obsługi klienta lub kilka parametrów.

Przygotowany przeze mnie ranking kont firmowych to zbiór kont firmowych, które obecnie cieszą się zainteresowaniem i uznaniem wśród klientów. Mają w ofercie ciekawe premie lub zakres bezpłatnych transakcji jest korzystny.

Konto na firmę

To gdzie założyć konto na firmę? Sam musisz podjąć decyzję. Moją rolą jest tylko prezentacja dostępnych produktów, opisanie korzyści, jakie ze sobą niosą oraz podsumowanie opłat. To, które konto Ty uznasz za atrakcyjne zależne jest w dużym stopniu od Twoich własnych potrzeb, oczekiwań i priorytetów.

iKonto Biznes

iKonto Biznes to oferta przygotowana przez Alior Bank. Rachunek firmowy nie generuje praktycznie żadnych opłat, a dodatkowo można zyskać nawet 1500 złotych premii za aktywne korzystnie z konta.

Premia przysługuje między innymi za wykonywanie przelewów do ZUS, do urzędu skarbowego, za przelewy natychmiastowe i wiele innych transakcji. Więcej znajdziesz w podlinkowanym artykule.

A jeżeli ta oferta jest dla Ciebie atrakcyjna – możesz kliknąć tutaj: Oferta iKonto Biznes i złożyć wniosek o utworzenie rachunku.

Konto Firma +

Konto Firma + to oferta przygotowana przez Idea Bank. Firma deklaruje, że nie pobiera opłat za typowe transakcje, czyli utworzenie i prowadzenie konta, przelewy krajowe przez Internet, a nawet dodatkowo za dostęp do cowork Idea Hub.

W ramach promocji, firma oferuje również zwrot 10% za przelewy przekazywane do ZUS.

Ciekawą ofertą jest również promocja o nazwie “Plus na ZUS”, która pozwala uzyskać nawet do 300 zł zwrotu. Maksymalnie w jednym miesiącu można otrzymać 50 zł, a promocja trwa 6 miesięcy. Przez cały okres trwania programu można więc uzyskać nawet 300 złotych zwrotu.

Konto Firma + to oferta korzystna, choć w porównaniu z propozycją Alior Banku wypada trochę blado.

W tym kontekście warto wspomnieć o jeszcze jednej propozycji od Idea Bank. Jest to konto z Kasoterminalem.

Konto z Kasoterminalem

Konto z Kasoterminalem to oferta prowadzenia konta firmowego za zero złotych wraz z bezpłatnymi przelewami. Do tego, Idea Bank oferuje również dostęp do nowoczesnego urządzenia do zarządzania sprzedażą.

BizNest

Konto BizNest to oferta przygotowana przez Nest Bank. Propozycja jest dość ciekawa i atrakcyjna. Bank nie pobiera opłat za:

  • prowadzenie konta i wydanie karty;
  • przelewy krajowe;
  • wypłaty z bankomatów;
  • wpłaty do wpłatomatów Euronet.

Brak opłat za te transakcje to bardzo korzystne rozwiązanie. Daje dużą swobodę i wygodę zarządzania kontem.

Więcej o tym produkcie znajdziesz w osobnym artykule o koncie firmowym.

Konto BizNest daje również szanse na uzyskanie premii w wysokości 400 zł za korzystanie terminala za bezpłatnie nawet na 48 miesięcy.

Jeżeli przedsiębiorca chce zaoferować swoim klientom możliwość płacenia za transakcje za pomocą terminala płatniczego to ta opcja jest bardzo korzystna. Nie dość, że nie będzie musiał ponosić opłat za korzystanie z terminala, to dodatkowo będzie mógł zyskać aż do 400 złotych premii.

Chcesz poznać szczegóły oferty? Kliknij w poniższy baner, a dowiesz się, jakie warunki musisz spełnić, by móc skorzystać z premii.

Santander konto firmowe

Konto firmowe oferowane przez Santander to również całkowity brak opłat za prowadzenie rachunku. Bank nie naliczy żadnych dodatkowych kosztów związanych z przelewami do ZUS i US, za korzystanie z karty czy też za dodatkowe konto walutowe. Dodatkowo, firma oferuje usługę księgowości online za pośrednictwem inFakt. Dokładnie oferta opisana została w tekście o koncie firmowym dla jednoosobowej działalności gospodarczej.

Jeżeli takie rozwiązanie Cię interesuje, kliknij w baner i dowiedz się więcej.

Masz pytania? Napisz! Chętnie odpowiem i wyjaśnię ewentualne wątpliwości.