Zaznacz stronę

Program do fakturowania online pojawia się w ofercie już od pewnego czasu, a mimo to wielu z nas nadal nie wie, czy jest to opcja warta uwagi, czy też nie. Jakie są zalety programu do fakturowania online? A co z wadami? Czy tego typu programy mają jakieś słabe strony? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Zalety programu do fakturowania online

Warto zacząć od tego, że mamy do czynienia z programem, który pozwala na bardzo szybkie wystawienie faktur. Tym samym stanowi bardzo solidną konkurencję dla innych tego typu programów, ponieważ nigdzie indziej nie wystawimy faktury w 21 sekund lub szybciej. Wszystko to zasługa tego, że system optymalizowany jest w taki sposób, by zapewnić jak najszybszą obsługę. Jeśli w takim razie wybór pada na program do fakturowania online, to zyskujemy pewność, że wszystko przebiegnie sprawnie i bezproblemowo.

Tak dobrze przygotowane narzędzie to również duża oszczędność czasu, ponieważ najczęściej inne narzędzia do wystawiania faktur wymagają czasu na rozruch. Program do Faktur Online w kilkanaście sekund wystawi potrzebny dokument, więc widać, że nawet przy dużej ilości zadań nie będziemy mieli powodów do zmartwień, ponieważ nie pochłonie tak dużo czasu, co inne. Za to zapewni nam szybką możliwość wystawienia faktur i powrotu do pilniejszych zadań.

Nie sposób pominąć również licznych funkcjonalności systemu, które sprawią, że prowadzenie własnego biznesu stanie się o wiele prostsze. Z pomocą programu bardzo szybko wystawimy dokumenty sprzedaży (faktury VAT, faktury zaliczkowe, paragony itp.), czy dokumenty kosztowe, a także będziemy mogli je wysłać. Oczywiście to dopiero początek, ponieważ program oferuje również bardzo dobrze rozbudowaną funkcję Magazynu, Kadr i Księgowości. Tym samym w jednym programie będziemy mogli sprawniej zarządzać całą swoją firmą, łącznie z pracownikami, a więc z ewidencją czasu pracy, wypłatami, czy nawet umowami.

Aby korzystać z programu online, nie potrzeba wiele. Wystarczy tylko odpowiednie urządzenie z dostępem do sieci, a w mgnieniu oka wystawimy faktury, sprawdzimy rejestr pracowników, dokumenty magazynowe, czy nawet deklaracje podatkowe. Co ważne, skoro narzędzie działa online, to nie musimy instalować oprogramowania na komputerach firmowych i tracić przestrzeni na dysku. Tym samym nasz firmowy sprzęt będzie działał bez zarzutu i nie będziemy musieli obawiać się o to, że jego praca zostanie zachwiana przez zbyt duże obciążenie pamięci.

Jakby tego było mało, to warto też wspomnieć, że mamy do czynienia z narzędziem, które jest dostępne dla każdego. Nie ma znaczenia, czy prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą, małą firmę, czy też średniej wielkości przedsiębiorstwo. Jeśli będziemy chcieli korzystać w swojej firmie z programu do fakturowania online, to będziemy mogli to robić.

Wady programu do fakturowania online

Oczywiście nie obędzie się bez wad, a jedną z najczęściej wymienianych są opłaty, jakie wynikają z tytułu korzystania z danego rozwiązania. Korzystanie z programu do faktur online jest płatne, więc każdy, kto liczył na darmowy dostęp, może się trochę rozczarować. Jednak wystarczy zgłębić zagadnienie, by dojść do wniosku, że opłaty są tak niewielkie, że nawet budżet firmowy tego nie odczuje.

Poza tym zakup specjalistycznych narzędzi do fakturowania i prowadzenia firmowych spraw także wiąże się z opłatami i to o wiele większymi, więc tutaj nawet nie ma co porównywać kosztów. Dlatego, jeśli zależy nam na oszczędnościach, to właśnie program do fakturowania online będzie dla nas lepszą opcją.