Zaznacz stronę

Lokaty jednodniowe – porównanie, to tekst, którego nie planowałam pisać. Jednak po opublikowaniu ogólnego tekstu o lokatach jednodniowych, pojawiło się na mojej skrzynce wiele pytań, dotyczących właśnie ich porównania. Dlatego też, odpowiadając na te pytania, postanowiłam przygotować tekst, w którym prezentuję zestawienie.

Lokaty jednodniowe

Nie będę powtarzać wszystkich informacji, bo można je znaleźć w artykule poświęconym konstrukcji i zasadom działania lokat jednodniowych. W tym miejscu przypomnę tylko, że lokata jednodniowa, to w zasadzie lokata nocna, ponieważ zakłada się ją w godzinach popołudniowych, a rano pieniądze są znów na koncie inwestującego. Wypłacone jest saldo i oprocentowanie. Lokaty jednodniowe do niedawna dostępne były wyłącznie dla przedsiębiorców. Obecnie mogą z nich skorzystać również osoby prywatne. Dla przedsiębiorców to bardzo dobry sposób na powiększenie kapitału przedsiębiorstwa, bez zamrażania środków firmy na długo. Warto jeszcze przypomnieć, że dla założenia lokaty nocnej konieczne jest konto w banku, w którym otwierana jest lokata. Z uwagi na jej krótki czas zapadalności, banki nie oferują tego rozwiązania bez rachunku bankowego.

lokaty jednodniowe

Porównanie lokat jednodniowych

Porównanie lokat jednodniowych dotyczy wyłącznie ich oprocentowania. Kapitalizacja i tak odbywa się co dzień, a koszy za zerwanie nie wchodzą w grę (ewentualnie banki przewidują utratę odsetek), ponieważ rano, następnego dnia po jej utworzeniu, i tak jest rozwiązywana. Dlatego też ranking lokat jednodniowych również opiera się wyłącznie na porównaniu oprocentowania. Jakie zatem oferty można spotkać na rynku?

Oferowana przez Idea Bank lokata PING PONG to oprocentowanie stałe na poziomie 1,4%. Minimalna wpłata to 500 zł, a maksymalna to 20 000 zł. Lokata jest nieodnawialna. Bank wymaga posiadania konta osobistego. Lokatę można założyć przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej.

Bank Millennium oferuje swoim klientom dwa rodzaje lokaty jednodniowej. Jedna z nich to lokata Millennium, a druga Millenet. Ich parametry są takie same. Różnią się jedynie sposobem ich zakładania. Lokatę Millennium można założyć telefonicznie lub w oddziale, a Millenet przez internet lub za pomocą aplikacji mobilnej. Bank oferuje oprocentowanie od 0,5% do 0,8%. Lokata może być odnawialna lub nieodnawialna, a środki z przesyłane są na rachunek bankowy. Minimalna kwota wpłaty to 500 zł.

W mBanku również można założyć lokatę jednodniową. Bank oferuje oprocentowanie stałe na poziomie 0,5%. Lokata jest nieodnawialna. Można ją założyć przez internet.

Wybór lokat jednodniowych nie jest duży. Jak tylko się coś zmieni, pojawi się nowa oferta lub te opisane zostaną zmienione, natychmiast zaktualizuję wpis i dam Wam znać. W razie pytań zapraszam do kontaktu za pośrednictwem formularza kontaktowego, który znajduje się na stronie głównej. Można również swoje pytania zamieszczać w komentarzach. Na wszystkie odpowiem.