Zaznacz stronę

Ubezpieczenie PZU DOM zapewni Ci poczucie bezpieczeństwa na co dzień i podczas wakacyjnych wyjazdów. Boisz się włamania, zalania czy pożaru z powodu awarii instalacji elektrycznej? Wiesz, że w razie zniszczenia Twojego domu pozostaniesz z niczym? Nikt nie zapewni Ci żadnej rekompensaty, jeżeli samemu o nią nie zadbasz. Właśnie dlatego warto samodzielnie się ubezpieczyć, a jednym z ciekawych rozwiązań jest właśnie ubezpieczenie PZU DOM. Sprawdź, czego możesz oczekiwać!

Ubezpieczenie PZU DOM – dlaczego warto?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU to najstarsza w Polsce firma ubezpieczeniowa, która ma na naszym rynku największe tradycje. Na początku była to firma wyłącznie z polskim kapitałem. Od lat ubezpiecza auta, mieszkania i życie Polek i Polaków. Tak głębokie korzenie powodują, że pracownicy najlepiej znają potrzeby i oczekiwania Polaków. Produkty są najlepiej dopasowane i sprawdzają się praktycznie we wszystkich okolicznościach.

Ubezpieczenie PZU DOM – kiedy działa?

Nieszczęśliwe zdarzenia mogą zdarzyć się zawsze i wszędzie. Czy będziesz w domu, czy wyjedziesz na wakacje. Pamiętaj, że w takiej sytuacji koszty remontu i naprawy spadają wyłącznie na Ciebie. Poradzisz sobie z tym, spłacając jednocześnie kredyt hipoteczny? Wiesz, ile kosztowało Cię wykończenie i wyposażenie całego mieszkania. Wyobraź sobie teraz, że w jednej chwili możesz to wszystko stracić! Wynikłe z tego kłopoty finansowe mogą doprowadzić Cię nie tylko do bankructwa, ale zrujnują również Twoje zdrowie. Uchroń się przed tym! Polisa działa, gdy dojdzie do:

 • huraganu;
 • pożaru;
 • powodzi lub innych zdarzeń losowych;
 • dewastacji – zniszczenia Twojego budynku przez osoby z poza Twojej rodziny;
 • przepięcia – to nagły skok napięcia elektrycznego, którego przyczyną są problemy w elektrowni; na skutek przepięcia może dojść do zniszczenia telewizora lub pieca grzewczego – wyobrażasz sobie zniszczony piec zimą!;
 • włamania – to jedno z bardzo ciężkich zdarzeń, ponieważ ktoś narusza Twoją prywatność; niestety, amatorów cudzego majątku jest bardzo wielu.

PZU DOM chroni jednak nie tylko sam budynek i to, co się w nim znajduje. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje także Ciebie i Twoich bliskich. W jaki sposób? Polisa zadziała również, gdy dojdzie do:

 • wyłudzenia gotówki lub biżuterii od członka Twojej rodziny, który ma powyżej 65 lat lub poniżej 13 lat. Tyle się słyszy teraz o różnorodnych wyłudzeniach. Uchroń swoich najbliższych przed ich konsekwencjami;
 • rabunku – ktoś wyrwie Ci torebkę lub telefon, gdy będziesz czekać na przystanku na autobus. Szczęściem będzie, gdy nic Ci się nie stanie, ale klucze, dokumenty i pieniądze znajdą się w obcych rękach!
 • w innych, nietypowych sytuacjach.

Ubezpieczenie PZU DOM wariant OD WSZYSTKICH RYZYK

Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU oferuje ochronę ubezpieczeniową w kilku różnorodnych wariantach. To sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli Twój dom stoi w takiej dzielnicy, gdzie znajduje się wiele domków jednorodzinnych, osiedle jest strzeżone, a dzikie zwierzęta się tam nie zapuszczają, to ubezpieczenie od zniszczeń, które spowoduje kuna, nie będzie Ci potrzebne. Jeżeli jednak to dom, który stoi na odludziu, to dodatkowe zabezpieczenia, warto rozważyć.

Co możesz ubezpieczyć?

Ubezpieczenie PZU DOM to polisa, która chroni nie tyko mury, dach i stałe elementy Twojego domu.

Ubezpieczenie nieruchomości

Część, która dotyczy ubezpieczenia nieruchomości to wspomniane wcześniej stałe elementy, ale również rynny, parapety, balustrady, kolektory słoneczne i inne elementy, które znajdują się na zewnątrz.

Ubezpieczenie wyposażenia

Zainwestowałeś w najlepsze i wymarzone wyposażenie? A wiesz, że ono również może ulec zniszczeniu, uszkodzeniu lub zostać skradzione? Właśnie dlatego PZU DOM obejmuje je swoją ochroną. Możesz w niej ująć:

 • meble;
 • sprzęt RTV i AGD;
 • komputery, laptopy, aparaty fotograficzne, kamery;
 • biżuterię;
 • odzież.

Twoje dziecko jest na studiach? Jego wyposażenie również możesz objąć ochroną w jednej polisie! To nowość oferowana przez PZU. Jeżeli Twoje dziecko nie ukończyło jeszcze 25 roku życia i tymczasowo mieszka w akademiku lub wynajmuje mieszkanie, jego rzeczy mogą również zostać ubezpieczone. A może masz maleńkie dziecko i na swoim tarasie trzymasz wózek? Co się stanie, gdy ktoś Ci go ukradnie lub nagła zmiana pogody porządnie go zniszczy? Ubezpieczenie pokryje koszty Twoich strat, jeżeli tylko zdecydujesz się na takie rozszerzenie.  

W jakiej kwocie ubezpieczyć ruchomości domowe?

Masz do wyboru dwa rozwiązania:

 • ubezpieczenie wartości odtworzeniowej;
 • wartość rzeczywista.

Czym jest wartość odtworzeniowa?

Jeżeli zniszczeniu ulegną Twoje sprzęty, to PZU wypłaci Ci pieniądze, które pozwolą kupić nowy sprzęt o klasie podobnej do zniszczonego.

Wartość rzeczywista – co to takiego?

Twój sprzęt działa już jakiś czas? Więc jest już trochę zużyty. Jeżeli zdecydujesz się na tę wersję, firma wypłaci Ci pieniądze, które pozwoliłby kupić nowy sprzęt o podobnej klasie, ale pomniejszone o współczynnik zużycia, który zależny jest od tego, jak długo używasz tego sprzętu.

A gdy dojdzie do awarii…

Awarie zdarzają się wszędzie, nawet w nowych domach, choć tam zdecydowanie rzadziej. Czy wiesz, że ubezpieczenie PZU Dom oferuje Ci wsparcie takich specjalistów jak:

 • hydraulik;
 • ślusarz;
 • elektryk;
 • szklarz.

Każdy z nich to fachowiec w swoim zawodzie. Koszty naprawy, która realizowana jest w trybie nagłym, awaryjnym, bywają bardzo wysokie. Jeżeli zdecydujesz się na ubezpieczenie PZU DOM, ich wizyta nie będzie Cię nic kosztowała.

No dobrze, a gdy sprawcą wypadku w domu jestem ja sam…

Zdarza się! PZU DOM uwzględnia również te szkody, które powstały z powodu rażącego niedbalstwa. Zostawisz włączone żelazko, nie wyłączysz płyty elektrycznej, na której stoi garnek. Takie rzeczy się zdarzają. Za szkody powstałe z Twojej winy, firma również poniesie odpowiedzialność finansową. Ta oferta jest dla Ciebie! Sprawdź, a przekonasz się, że lepiej śpisz i znacznie lepiej odpoczywasz na wakacjach! Kliknij i sprawdź składkę!